JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

ROGOWO - dinopark

 

1. Informacje ogólne

2. O dinoparku

3. Opinia

4. Galeria

5. Bibliografia

6. Mapa

 

1. Informacje ogólne

Rogowo- wieś w województwie kujawsko - pomorskim, powiecie żnińskim, w gminie Rogowo. Nazwa miejscowości powstała prawdopodobnie od koziego roga. Dawniej w Rogowie odbywały się najsłynniejsze w okolicy targi kóz, podczas których prawdopodobnie podkuwano te zwierzęta.

"ZAUROLANDIA" RODZINNY PARK ROZRYWKI
ul. Kolejowa 99

88-420 Rogowo

 

2. O dinoparku

Zaurolandia to rodzinny park rozrywki nad brzegiem jeziora Rogowskiego. Przeszło dwukilometrowa trasa parku prowadzi przez kolejne epoki w dziejach Ziemi, ukazując rozwój form życia od kambru do czwartorzędu. Najwięcej miejsca poświęcono epoce dinozaurów: gdy te odtworzono z dużą dbałością o szczegóły.

W parku znajduje się Muzeum Paleontologicznego z wystawą skamieniałości z różnych epok geologicznych. W centrum Zaurolandii znajduje się dwuhektarowy plac  zabaw, kolejka elektryczna, park linowy, zjeżdżalnie dmuchane, quady, samochodziki elektryczne.

Dla rodzin na głównym dziedzińcu czekają punkty małej gastronomii, lodziarnia, cukiernia, punkty z pamiątkami.

 

3. Opinia

Odwiedziłam Zaurolandię 30-04-2011. To był pierwszy Park Dinozaurów jaki miałam okazję zobaczyć. Od tego czasu uwielbiam tego rodzaju parki rozrywki!!! A ten w Rogowie jest naprawdę wyjątkowy! Naturalnej wielkości dinozaury do których można podejść, szlak dydaktyczny z wielkimi tablicami, na których opisane są po kolei ery i okresy geologiczne, duże zaplecze gastronomiczne, a do tego plac zabaw dla najmłodszych turystów... Świetne miejsce dla całej rodziny na weekendowy wypad!!!!

 

4. Galeria

 

5. Bibliografia

www.zaurolandia.pl

Przewodnik "Polska na weekend i na wakacje z rodziną"

 

6. Mapa

Odsłony: 935

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież