JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost
Kategoria: Anglia

THURSFORD - wieś

 

1. Informacje ogólne

2. Historia Thursford Collection

3. Atrakcje turystyczne

4. Ciekawostki

5. Opinia

6. Bibliografia

7. Mapa

 

1. Informacje ogólne

Thursford – wieś w Anglii, w hrabstwie Norfolk.

ADRES:

Thursford Collection

Thursford

Fakenham

Norfolk

NR21 0AS

 

2. Historia Thursford Collection

George Thomas Henry Cushing urodził się w Thursford 25 marca 1904 roku jako syn robotnika rolnego. Po ukończeniu szkoły w wieku 12 lat, stał się parobkiem, jednak posiadał hobby: silniki parowe. W 1920 roku udał się do króla Lynn Mart i dostał pracę: napędzał silniki parowe. W 1913 roku kupił za swoje oszczędności Aveling i w ten sposób Cushing założył własną firmę. Pod koniec 1930 roku, kiedy para cieszyła się coraz mniejszą popularnością, a silniki parowe wywożono masowo na złomowiska, Cushing zaczął wykupywać silniki parowe. Przechowywał, a następnie przywracał do sprawności w Laurel Farm, gdzie pracował jako dziecko, a z czasem stało się własnością jego, jego żony Minnie oraz trzech synów.

Kolekcję Cushing’a odwiedzało coraz więcej entuzjastów. Tak więc w 1970 roku Cushing otworzył muzeum w ówczesnych starych szopach gospodarskich i osobiście oprowadzał publiczność między eksponatami. Najczęściej ubrany w czapkę, kurtkę tweedową, luźne spodnie i kalosze. Początkowo muzeum miało ograniczone godziny otwarcia, ale Cushing rozszerzył ofertę atrakcji. Otworzył sklep z pamiątkami i miejsce gdzie serwowano herbatę. W sezonie letnim kolekcję można było oglądać 7 dni w tygodniu.

Teraz Thursford Collection prowadzone jest przez jego najmłodszego syna Ian’a. Rocznie przyciąga 170 000 osób. Cushing zmarł 26 lutego 2003 roku, w wieku 98 lat.

 

3. Atrakcje turystyczne

  • Santa's Magical Journey into Christmas – uczta dla wszystkich, którzy chcą poczuć magię świąt i udać się w podróż do domu Świętego Mikołaja. Zobaczyć można pingwiny i niedźwiedzie polarne, wszystkie w naturalnej wielkości; ruchliwe elfy gotowe do załadowania sań Mikołaja, inne - ciężko pracują w fabryce zabawek przy w cudownej maszynie do pakowania. Ponadto można spotkać wiele fantastycznych postaci - w tym rodzinę bałwana. Niezbędna rezerwacja!

  • Thursford Collection – muzeum organów, tradycyjnych silników parowych i karuzel. Kolekcja została założona przez nieżyjącego już George’a Cushing’a. Zaczęło się jako hobby w wieku 8 lat kiedy ojciec zabrał go do wesołego miasteczka i usłyszał dźwięk organów. Jego pasja po latach przerodziła się w muzeum, które stało się jednym z najważniejszych na świecie muzeów o tej tematyce. W skład kolekcji wchodzą organy Mighty Wurlitzer, które są czwartym co do wielkości w Europie i mają w sumie 1,339 rur. Jest też XIX - wieczna gondola Merry-go-round, która została zbudowana w fabryce Norfolk przez Fryderyka Savage. The Merry-go-round ozdobiona rzeźbionymi głowami przedstawia królową Wiktorię i jej rodzinę oraz niemieckiego cesarza Wilhelma II.

 

4. Ciekawostki

  • Gdy na rynek weszły pojazdy napędzane benzyną i ropą, tysiące silników parowych znalazło się na złomowiskach;
  • The Mighty Wurlitzer jest centralnym elementem kolekcji. W okresie letnim każdego dnia pomiędzy 13:30 a 15:00 organista Robert Wolfe prezentuje swoje umiejętności.

 

5. Opinia

30-08-2009 Thursford miało mnie zachwycić (zgodnie z tym co piszą na stronie) kolorem, światłem, ruchem, muzyką, wspaniałymi maszynami na wystawie…….. tymczasem…. żadnych rewelacji nie zauważyłam. W halach, gdzie stoją organy i karuzele – ciemno! Zamiast muzyki - przeraźliwa cisza; zamiast ruchu karuzel – bezruch! Chyba lepszym pomysłem jest rezerwacja biletów na grudniowe spotkanie z Mikołajem!

 

6. Bibliografia

www.thursford.com

 

7. Mapa

Odsłony: 1060

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież