JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost
Kategoria: Anglia

LOWER SLAUGHTER - wioska

 

1. Informacje ogólne

2. Miejscowe atrakcje

3. Ciekawostki

4. Opinia

5. Galeria

6. Bibliografia

7. Mapa

 

1. Informacje ogólne

Lower Slaughter - wieś w Wielkiej Brytanii, Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold, nad rzeką Eye. Nazwa wsi wywodzi się z języka staroangielskiego i oznacza miejsce na błotnistym miejscu. Pierwsza pisemna wzmianka to wspomnienie w "Doomsday Book" jako Sclostre. Ta niezwykła wieś słynie z budynków wapiennych zbudowanych w tradycyjnym stylu Cotswold.

 

2. Miejscowe atrakcje

  • DOMY Z XVI I XVII WIEKU - zbudowane z piaskowca (jedynie młyn wodny został wzniesiony z czerwonej cegły);
  • DWÓR (Lower Slaughter Manor) - mówi się, że to jeden z najlepszych domów w Wielkiej Brytanii. Jego historia sięga prawie 1000 lat. W 1443 roku dwór sta się klasztorem dla mniszek . W 1603 roku dwór wrócił do korony królewskiej za panowania króla James'a I. Dwór został przekazany w 1611 roku Sir George'owi Whitmore i pozostał w rodzinie aż do roku 1964. W 1655 roku, syn Sir George'a zakontraktował Valentine'a Stone'a do zbudowania domu w Lower Slaughter "za sumę £ 200.00. Valentine Strong był bardzo ważnym kamieniarzem o krajowym znaczeniu. Jego syn, Thomas, był głównym wykonawcą zatrudnionym przez Sir Christophera Wrena w budynku katedry św. Pawła. Obecnie luksusowy hotel z restauracją. Choć znacznie zmieniony przez następne pokolenia, dom zachowuje pewne elementy wyposażenia wnętrza. Np. kamienny kominek w salonie z roku 1658 czy wspaniały sufit;
  • KOŚCIÓŁ p.w. MARII PANNY - kościół anglikański z XIII wieku. Wiele elementów niedawno zostało odnowionych;
  • STARY MŁYN WODNY - na zachodnim krańcu wsi, w XIV wieku znany jako Slaughter Mill, w XVIII wieku stał się niezależny od dworskiej posiadłości. W swoich późniejszych latach Stary Młyn przeszedł w ręce rodziny Wilkins. Od I wojny światowej do 1958 roku, w którym był ostatni raz używany, młyn był w posiadaniu Józefa Wilkins'a. 10 maja 1985 roku doznał ataku serca. Nie miał synów. Miał tylko dwie córki: Pauline i Susan, które nie były w stanie kontynuować działalności. Obecnie to herbaciarnia i sklep z pamiątkami.

 

3. Ciekawostki

W lipcu 2009 roku zmarł mieszkaniec Lower Slaughter - Gordon Mitchell. Był synem RJ Mitchell'a projektantem słynnego Spitfire'a - jednoosobowego samolotu myśliwskiego, który odegrał znaczącą rolę w bitwie o Anglię.

 

4. Opinia

Lower Slaughter najlepiej odkrywać na piechotę. I tak zrobiłam - latem 2006roku. Całą wieś można zobaczyć w 20 minut, ale w te 20 minut można ujrzeć przepiękną architekturę, malownicze mostki, wspaniałe widoki, poczuć romantyczną atmosferę i znaleźć zaciszne miejsca. Nic dziwnego, że w sondażu dla Google Street View główna ulica wioski została uhonorowana tytułem "najbardziej romantyczna ulica w Wielkiej Brytanii". Przechadzając się po tym miejscu odnosi się wrażenie, że jest się w jakimś bajkowym miejscu. Wszystkie budowle z tego samego materiału (piaskowca), przy zachodzie słońca wręcz "złocą się". Dla zwiedzających po raz pierwszy domy wyglądają nadzwyczajnie. POLECAM!!!

 

5. Galeria

 

6. Bibliografia

www.cotswolds.info

www.oldmill-lowerslaughter.com

www.lowerslaughter.co.uk

 

7. Mapa

Odsłony: 993

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież