JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost
Kategoria: Anglia

FRINTON-ON-SEA – miasto

  1. Informacje dodatkowe
  2. Historia
  3. Ciekawostki 
  4. Opinia
  5. Galeria
  6. Bibliografia
  7. Mapa

 

1. Informacje ogólne:

Frinton – on – Sea to nadmorska miejscowość położona w Wielkiej Brytanii, Anglii, hrabstwie Essex. Posiada piaszczystą plażę (ponad 1,5 km). Na deptaku zaś znajduje się kilkaset plażowych domków w stylu wiktoriańskim. Przypomina to czasy, gdy miasto było ulubionym miejscem dla arystokracji , a nawet rodziny królewskiej.

2. Historia:

Do późnych czasów wiktoriańskich miasto składało się z kościoła i kilku gospodarstw. W 1890 roku część miasta została wykupiona przez Powell Cooper’a. Założone zostało pierwsze pole golfowe. W r. 1903 powstał rządowy program ochrony klifów, na mocy którego oddzielono promenadę od miasta. W pierwszej połowie XX wieku miasto zaczęło przyciągać turystów z wyższych sfer. Mogli delektować się kąpielami oraz zakupami na Connaught Street (ulica nazwana na cześć księcia Connaught). Frinton było ostatnim celem w Anglii zaatakowanym przez Luftwaffe w 1944 roku.

3. Ciekawostki:

-miejscowy klub golfowy (Frinton Golf Club) jest jednym z najstarszych w Essex. Odwiedzał go sam książę Walii; 

-miasto słynne z licznych kościołów i braku pubów. Pierwszy pub został otwarty w 2000 roku;

-sześć mil od brzegu leży latarnia morska Gunfleet , zbudowana w 1850 roku, ale opuszczona w 1921 roku;

-w mieście Winston Churchil wynajmował dom;

-we Frinton mieszka aktor James McKenna, który gra Jack’a Osborne’a w serialu „Hollyoaks”.

4. Opinia:

Miasto przyjazne turyście. Wzdłuż plaży na wzniesieniu znajduje się długi, czysty pas zieleni (typowy angielski trawnik), a w dole czeka na nas długi i szeroki pas piaszczystej plaży. Plusem jest bezpłatny parking wzdłuż morza, ostrzegam jednak, że ma tendencję do wypełnienia w słoneczne dni. Dlatego trzeba szukać wolnych miejsc na innych ulicach na promenadzie (należy jednak uważać, aby nie blokować mieszkańcom dostępu). Trzeba być świadomym dużego ruchu zwłaszcza w lecie (plażowałam w lipcu 2008 roku) kiedy na plażę zjeżdżają ludzie nie tylko z Frinton, ale również z Walton i Clacton. Generalnie więc dobrym pomysłem jest przyjazd wczesną porą kiedy nie ma aż tak wielu plażowiczów, a miejsca parkingowe są puste.

5. Galeria

6. Bibiografia:

www.frinton.org

7. Mapa

   

 

Odsłony: 1599

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież