JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost
Kategoria: Anglia

CLACTON-ON-SEA – miasto


1.Informacje ogólne

2. Historia

3. Ciekawostki

4. Opinia

5. Galeria

6. Mapa


1.Informacje ogólne

Clacton-on-Sea – miasto położone w Wielkiej Brytanii, południowej Anglii, w hrabstwie Essex. Jest ośrodkiem turystycznym położonym nad Morzem Północnym. Clacton ma jedną z zaledwie siedmiu plaż we wschodniej Anglii.


2. Historia

Współczesne miasto założone zostało w 1871 roku przez Petera Bruff jako nadmorski kurort. W tym samym roku (27 lipca) otworzono również miejscowe molo, które od samego początku przyciągało mnóstwo osób. Początkowo miało 160 m długości i 4 m szerokości. W 1893 roku zostało wydłużonego do 394 m i dodano do niego obiekty rozrywkowe.

3. Ciekawostki

Clacton Airshow, widowisko odgrywane nad morzem. Odbywa się przed sierpniowym Bank Holiday w czwartek i piątek. Udział biorą zabytkowe i nowoczesne śmigłowce i samoloty takie jak Lancaster, Spitfire, Hurricane, Harrier, Jaguar, Tornado. Widzowie mogą podziwiać podniebny spektakl z wybrzeża.

 

4. Opinia

Ostatni raz zawitałam do Clacton w 2011. Jeździłam tam regularnie od 2006 roku i muszę powiedzieć, że nic się w tym czasie nie zmieniło. Te same sklepy, te same supermarkety, te same puby, te same kwiaty na Memorial Gardens. 
W Clacton znajduje się molo, w którym można spędzić przyjemnie czas, a który oferuje salon gier i wiele innych form rozrywki W mieście są również  pasaże, pole golfowe, kempingi oraz lotnisko oferujące przeloty nad miastem.  W gorące dni długa i szeroka plaża w mieście jest oblegana przez miejscowych i turystów. W północnej części miasta znajduje się Clacton Factory Shopping – centrum handlowe, w którym czas spędzony na zakupach leci bardzo szybko.

 

5. Galeria

                                         

 

6. Mapa

From Address: To:

Odsłony: 2172

Komentarze   

0 #2 Chase 2017-05-05 16:15
Hello there, You've performed an incredible job. I'll certainly digg it and for my part
recommend to my friends. I'm confident they'll be benefited from this site.
Cytować
0 #1 Bruno 2017-04-16 05:41
I every time spent my half an hour to read this website's articles or reviews every day
along with a mug of coffee.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież