JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost
Kategoria: Anglia

CASTLE HEDINGHAM - zamek

 

1. Informacje ogólne

2. O zamku

3. Historia w pigułce

4. Ciekawostki

5. Opinia

6. Galeria

7. Bibliografia

8. Mapa

 

1. Informacje ogólne

Castle Hedingham - wieś w Anglii, w hrabstwie Essex, w dystrykcie Braintree.

ADRES ZAMKU:

Hedingham Castle

Castle Hedingham

Bayley Street

CO9 3DJ

Essex

 

2. O zamku

Zamek jest prawie kwadratowy: od wschodu i zachodu boki mają po 16 metrów, a boki północ-południe około 18 m. Wysokość budowli z wieżyczkami to ok 28 metrów. Ściany są grubości ok. 3,4 m. Są wykonane z krzemienia związanego zaprawą wapienną. Kamień ów transportowany był aż z kamieniołomu w Barnack w Northamptonshire.

Zamek ma cztery piętra, w tym bankietową z przepięknymi łukami i kominkiem. W budowli brakuje dwóch z czterech oryginalnych narożnych wież. Ich brak spowodowany jest rozbiórką przez lokalnych mieszkańców (materiał budowlany), a nie przez działania militarne.

Budynek zamku jest jedynym elementem, który przetrwał. Most zwodzony, budynki gospodarcze oraz mur wokół zamku zostały utracone. Jedynie most z czerwonej cegły leżący na północnym - wschodzie można do dziś podziwiać. Został zbudowany na przełomie XV i XVI wieku i do dnia dzisiejszego kilka razy odrestaurowywano go.

Wokół zamku znajduje się 160 akrów terenów zielonych.

 

3. Historia w pigułce

Hedingham Castle jest obecnie domem Jason'a Lindsay, żony i trójki ich dzieci. Żyją w pałacyku obok twierdzy, zbudowanej 873 lat temu, w 1140 roku, przez ich przodka Aubrey de Vere II, pierwszego Wielkiego Lorda Chamberlain Anglii. Do 1713 roku zamek pozostawał w rękach rodziny i przechodził z pokolenia na pokolenie.

W 1713 roku zamek został kupiony przez Sir William'A Ashhurst MP, burmistrza Londynu. On zagospodarował teren i odrestaurował dom, który został ukończony w 1719. Jego syn Sir Robert zbudował gołębnik nad jeziorem 1720, a datę i jego inicjały można zobaczyć w murze. Po śmierci sir Williama majątek przeszedł na Lewisa Majendie. Lewis był zapalonym botanikiem i posadził drzewa i krzewy leśne w ogrodach i terenach rekreacyjnych. Rodzina Majendie była właścicielem Hedingham Castle przez 250 lat.

Po tym czasie zamek wrócił z powrotem w ręce rodziny, która stworzyła to miejsce. Thomas Lindsay rozpoczął proces odbudowy zameczku i terenu wokół. W 1994 roku twierdza przeszła na własność syna Thomasa - Jasona, który wraz z żoną Demetrą kontynuuje proces renowacji.

 
 

4. Ciekawostki

  • Podczas budowy Normanowie w północno - wschodnim narożniku zbudowali szyb, który używany był jako toaleta, natomiast szambo znajdowało się na dole - w piwnicy;
  • zamek był tłem w wielu filmach, m.in.: "The Reckoning"; "Made in Britain" oraz tłem sesji fotograficznej dla "Vanity Fair".

 

5. Opinia

Przyjechałam do Hedingham 23 sierpnia 2009 roku. Sam zamek nie był jakiś szczególny. Prosty w budowie, skromny, mały, sympatyczny... Większą uwagę skupiłam na jego otoczeniu. Teren wokół to wspaniała przestrzeń!!!! Od Mansion House, poprzez malowniczo piękne ogrody, do lasu bambusowego.... Na stronie internetowej zamku pisze: "Hedingham zapewnia dużą ilość miejsc na pikniki wśród rododendronów lub w cieniu drzew nad jeziorem.... Wspaniałe miejsca na spacery.... Zamek Hedingham jest ucztą dla zmysłów i wyobraźni..." Potwierdzam, że tak właśnie jest!!!!! Przyjeżdżajcie bo warto!!!

 

6. Galeria

 

7. Bibliografia

www.hedinghamcastle.co.uk

 

8. Mapa

Odsłony: 921

Komentarze   

0 #1 Dann 2016-11-26 18:14
Wow, this piece of writing is fastidious, my younger sister is analyzing such things, so I am
going to let know her.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież